FAQ...

...czyli odpowiedzi na często zadawane pytania

1.  Na czym polega turniej Łyżwy są fajne?

Turniej polega na pokonaniu na łyżwach możliwie najdłuższego dystansu w terminie określonym przez REGULAMIN rywalizacji. Dystans mierzony jest za pomocą darmowej aplikacji ENDOMONDO zainstalowanej na telefonie komórkowym lub tablecie i uruchamianej podczas każdej wizyty na lodowisku. Rywalizacja odbywa się oddzielnie dla dziewcząt i chłopców.

2. Co to jest Endomondo?


Endomondo Sports Tracker – aplikacja na urządzenia mobilne umożliwiająca monitoring dokonań sportowych.

Program umożliwia monitorowanie aktywności w ok. 50 różnych dyscyplinach sportowych, m.in. w bieganiu, jeździe na rowerze, baseballu, boksie, tańcu czy szermierce. Aplikacja zapisuje przede wszystkim czas treningu, a także dystans i trasę uzyskaną dzięki modułowi GPS oraz intensywność treningu (np. obliczając średnie tempo, średnią i maksymalną prędkość) a następnie przelicza go na spalone kalorie. (Źródło: http://pl.wikipedia.org)


 


3.  Jak przystąpić do turnieju Łyżwy są fajne?

 

Wystarczą tylko 3 proste kroki, aby wziąć udział w turnieju.


Jeśli masz 13-17 lat, zanim przystąpisz do rywalizacji, ze strony lyzwysafajne.pl pobierz oświadczenie dla rodziców/opiekunów, które wydrukuj i wypełnione zanieś  do sekretariatu SLO im. R Traugutta mieszczącego się przy ul. Musierowicza 2 w Zgierzu - bez tego nie możesz wziąć udziału w turnieju. Następnie wykonaj 3 proste kroki.


Jeśli jesteś osobą pełnoletnią nie musisz wypełniać oświadczenia, tylko od razu przejdź do 3 prostych kroków.

A teraz wspomniane 3 proste kroki:

PIERWSZY - Używając komputera wejdź na stronę endomondo.com i zarejestruj się. W nazwie użytkownika podaj swoje imię, nazwisko i szkołę.
(np.: Staś Pytalski, Gim 99)

DRUGI - Na swojego smartfona lub tablet pobierz darmową aplikację Endomondo i zaloguj się na swoje konto.

TRZECI - Na końcu, ponownie używając komputera, na stronie endomondo.com zaloguj się na swoje konto, a następnie odwiedź stronę lyzwysafajne.pl, otwórz zakładkę DOŁĄCZ DO NAS i kliknij klawisz <Dołącz>.


Od teraz, gdy na swoim smartfonie uruchomisz aplikację Endomondo i z dostępnych dyscyplin wybierzesz Jazda na łyżwach, dystans jaki pokonasz będzie sumowany w generalnej klasyfikacji turnieju Łyżwy są fajne!!!

 

Prawda, że proste? :) 

 


4. Kto może wziąć udział w turnieju Łyżwy są fajne?

 

Do turnieju mogą przystąpić uczniowie szkół z terenu Miasta Zgierza, którzy mają skończone 13 lat. Wymóg ten podyktowany jest regulaminem aplikacji Endomondo.

  • Jeśli masz mniej niż 13 lat nie możesz wziąć udziału w turnieju.

  • Jeśli Twój wiek mieści się w przedziale 13-17 lat, to aby móc przystąpić do rywalizacji, Twoi rodzice/opiekunowie muszą wyrazić na to zgodę.
    W zakładce <OŚWIADCZENIE> znajduje się link do oświadczenia dla rodziców/opiekunów, które należy pobrać, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu SLO im. R Traugutta mieszczącego się przy ul. Musierowicza 2 w Zgierzu - bez tego nie możesz wziąć udziału w turnieju.

  • Jeśli jesteś osobą pełnoletnią nie musisz wypełniać oświadczenia, tylko od razu dołącz do rywalizacji - przejdź do 3 prostych kroków opisanych w punkcie 3.

 

 

 

5.  Czy chcąc wziąć udział w konkursie musimy jeździć tylko na lodowisku mieszczącym się przy ul. Leśmiana w Zgierzu?
 

Tak. Zgodnie z regulaminem konkursu do udziału można przystąpić jeżdżąc tylko na lodowisku mieszczącym się przy ul. Leśmiana w Zgierzu.
UWAGA - Nie dopuszcza się jazdy na łyżwach po zamarzniętych zbiornikach wodnych (sadzawki, stawy, jeziora, rzeki, itp.).

 

 

 

6.  Czy mój telefon nadaje się do zainstalowania aplikacji Endomondo?


Krótko mówiąc - jeśli Twój telefon posiada moduł GPS i jest to SMARTFON, to z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że można na nim zainstalować aplikację Endomondo. 

 

 

 

7.  Czy mogę uczestniczyć w konkursie jeśli nie mam odpowiedniego telefonu, ale mam tablet?


Warunkiem koniecznym jest, aby urządzenie mobilne (telefon lub tablet) posiadało moduł GPS, który śledząc Twoją lokalizację liczy pokonany dystans. Jeśli Twój tablet posiada moduł GPS, to z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że można na nim zainstalować aplikację Endomondo, która jest niezbędna do udziału w konkursie.

 

 

 

8.  Czy uczestnicząc w konkursie podczas jazdy na łyżwach muszę mieć połączenie z Internetem?

 

Nie - nie musisz łączyć się z Internetem w trakcie jazdy na łyżwach. Ważne, aby jeżdżąc włączyć GPS. Z Internetem musisz połączyć się dopiero po zakończonej jeździe, aby aplikacja Endomondo zaktualizowała pokonany dystans. Możesz połączyć się bezpośrednio po zakończonym treningu wykorzystując pakiet danych komórkowych lub przez WiFi w domu, w szkole lub u znajomych.

 


 

9.  Czy w konkursie przewidziano jakieś nagrody?


Tak, w konkursie przewidziano nagrody. Aby dowiedzieć się więcej zerknij do zakładki NAGRODY lub kliknij TUTAJ

10.  Dlaczego na stronie rywalizacji przy niektórych uczestnikach zamiast imienia i nazwiska widnieje napis "(no name provided)"?

Sytuacja taka ma miejsce w przypadku, gdy uczestnik rywalizacji w ustawieniach swojego konta w serwisie Endomondo, w dziale "Prywatność" widoczność swojego profilu określił jako "Użytkownicy Endomondo". Aby zobaczyć poprawnie wyświetlane nazwiska uczestników rywalizacji "Łyżwy są fajne!!!" wystarczy zalogować się do swojego konta Endomondo.